• Χρονογράφημα
  • “Μ@λ@κίζεσαι όπως πάντα” !!!
“Μ@λ@κίζεσαι όπως πάντα” !!!

Τσιτσιπάς με αντίπαλο τον εαυτό του!

“Δεν παίζεις με ποιότητα, μ@λ@κίζεσαι όπως πάντα” είπε ο Τσιτσιπάς μονολογώντας και σε ένα λεπτό είχε κερδίσει και το δεύτερο σετ. 6-3 ενώ στο πρώτο είχε επικρατήσει πιο δύσκολα με 7-5

Στο τρίτο σετ νίκησε τον εαυτό του, το γύρισε σε 5-5 ενώ έχανε 2-5.

Και ενώ φαινόταν πως θα τελείωνε το ματς με τον Σέρβο Κραΐνοβιτςε, ένας απρόσμενος παράγοντας τον σταμάτησε: το σκότος!

Η νύχτα υποχρέωσε τον διαιτητή να διακόψει και έτσι το παιχνίδι με τον Κραϊνοβιτς θα συνεχιστεί αύριο Σάββατο.

Ο μονόλογος του Τσιτσιπά και τα γαλλικά του, είναι σαφής ένδειξη τόσο του άγχους που κουβαλάει, όσο και των απαιτήσεων που έχει πρώτα ο ίδιος από τον εαυτό του, στο φετινό Ρολάν Γκαρός,