• emo.gr
  • Sport
  • Real Madrid- Ajax αλλά το “καθαριστήριο” είναι αλλού
Real Madrid- Ajax αλλά το “καθαριστήριο” είναι αλλού

Θα προτιμήσουμε να ασχοληθούμε με το άλλο ματς της βραδιάς, που θεωρητικά τουλάχιστον δείχνει πιο βατό.

Δεν μας ήθελε η τύχη χθες. Παρά το γεγονός πως η Παρί βρήκε 2 γκολ στις αρχές του β΄ημιχρόνου, η Γιουνάιτεντ έβγαλε νεύρα και όχι αντίδραση, ενώ και οι Παριζιάνοι έχασαν ανεπανάληπτες ευκαιρίες για το 0-3.

Στα σημερινά ο Άγιαξ υποδέχεται τη Ρεάλ, σε ένα ματς που αναμένεται ανοικτό, αλλά ο Άγιαξ ίσως παίξει μαζεμένα για να πάρει κάτι από το ματς.

Τότεναμ και Ντόρτμουντ είναι αουτσάιντερ του θεσμού που είναι απίθανο να φτάσουν ως τα ημιτελικά. Θα παίξουν τη μπάλα που ξέρουν, την επιθετική δίχως αύριο και όσα πάνε κι όσα έρθουν.

Θα ρισκάρουμε με μεγάλο σκορ και καλή σχετικά απόδοση, σε ένα ματς που η πρόβλεψη σημείου δείχνει αίνιγμα.