• emo.gr
  • Sport
  • Ποντάρισμα στα γκολ!
Ποντάρισμα στα γκολ!

Το Πορτογαλία-Γερμανία είναι ντέρμπι: τα ματς των δύο ομάδων δίνουν 3,4 γκολ κατά μέσο όρο

Δε βγήκε προχθές το ρίσκο με την  ισοπαλία Δανία-Βέλγιο, αν και η σκέψη ήταν σωστή: οι Δανοί μπήκαν αποφασισμένοι, προηγήθηκαν, αλλά στο β΄μέρος η είσοδος του Ντε Μπρόινεν άλλαξε τα δεδομένα.

Όσοι πάντως κάνατε cash out στα λεπτά που το σκορ ήταν 1-1 σίγουρα είστε κερδισμένοι, εμείς δεν το κάναμε.

Κι αφού κάναμε λάθος αυτοτιμωρηθήκαμε με ποινή μιας αγωνιστικής, αν και χθες το Αγγλία-Σκωτία φώναζε από μακριά για Χ.

Επιστρέφουμε σήμερα, ανανεωμένοι και έχοντας πάρει τις απαραίτητες ανάσες, βλέπουμε ένα άκρως ενδιαφέρον κουπόνι.

Η Γαλλία στη Βουδαπέστη είναι φαβορί για να κερδίσει, οι Ούγγροι είναι μαχητές αλλά λίγοι μπροστά στους τρικολόρ, οι οποίοι αναμένεται να κάνουν μια κυνική νίκη 1-0 ή 2-0, χωρίς να πιεστούν πολύ.

Το Πορτογαλία-Γερμανία είναι ντέρμπι: τα ματς των δύο ομάδων δίνουν 3,4 γκολ κατά μέσο όρο. Το στατιστικό αυτό έρχεται να κουμπώσει με την ανάγκη της Γερμανίας για βαθμούς, αλλά και των δύο για γκολ, για να περάσουν αμφότεροι μαζί με τη Γαλλία.

Το Ισπανία-Πολωνία που κλείνει το πρόγραμμα της ημέρας είναι δύσκολο στην πρόβλεψη, φαβορί οι Ισπανοί, όχι όμως για 1.40